KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077440
nr 1407 7440
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad 47, innergård. Olja på duk på pannå, 19x15, yttermått inklusive ram: 33x25 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:51:10
4/7 03:15:28